Brontosauři v Himálajích

zpet_60x40

Button_195x112_bronto

Organizace Brontosauři v Himálajích podporuje rozvoj školy rozvoje školy Spring Dales Public School ležící ve vesnici Mulbekh, Malý Tibet, severní Indie. Brontosauři v Himálajích jsou jednou českou neziskovou organizací, jejíž rozvojový projekt spolufinancuje 14. Dalajláma. 

 

Ve vesnici Mulbekh si před dvaceti lety založili tamní obyvatelé školu s vizí: „zajištění dobrého vzdělání vlastním dětem v jejich rodném prostředí pomocí intelektuálního, tělesného rozvoje a rozvoje dovedností, jakož i ctěním moudrosti morálních, duchovních a kulturních hodnot v moderním, pozitivním a přátelském prostředí“.

 

 

Pro naplnění vize školy je zpracován komplexní plán rozvoje současné školy zahrnující rozvoj infrastruktury, výuky, financování, personalistiky a organizační struktury realizovaný v termínu 2011 až 2021. Nový školní kampus pro 350 dětí bude energetický závislý na solární energii, postaven inovovanými tradičními stavebními metodami z lokálně dostupných materiálů. Moderní vyučovací schéma umožní dětem jednak kontakt s okolním světem ale také pěstování vztahu k tradiční kultuře. Studium ve škole bude dostupné dětem ze všech sociálních vrstev. Škola bude sloužit také jako vzdělávací centrum pro všechny obyvatele bloku Shergole, kde žije 3500 obyvatel.

 

Organizace Brontosauři v Himálajích podporuje rozvoj školy finančními prostředky (doposud 3,6 mil. Kč), odbornou asistencí při plánování a realizaci rozvoje (například Martin Knap – architekt – člen týmu architektů olympijského stadionu v Londýně) a pomocí od českých dobrovolníků (například David Kraus, Světlana Nálepková, Martin Bursík, Kateřina Jacques, Ivana Jirešová, Viktor Dyk).

 

Jedním z partnerů rozvoje školy Spring Dales Public School je Jeho Svatost 14. dalajláma, který spolufinancuje rozvoj školy. Na audienci v červenci 2012 sdělil 14. Dalajláma členům organizace Brontosauři v Himálajích: „cítím jako svou povinnost usilovat o přežití odkazu Václava Havla. Jsem velmi rád, že mi v tom pomáháte svou nezištnou pomocí dětem z vesnice Mulbekh“.

 

V průběhu posledních dvou let prošel projekt rozvoje školy iniciační fází a bylo naplněno přibližně 20% celkového plánu. V rámci iniciační fáze se ukázalo, že realizaci celého projektu rozvoje nebrání žádná významná překážka. V současnosti hledají Brontosauři v Himálajích další partnery, kteří se budou podílet na naplnění celého rozvojového projektu; partnery, kteří chtějí pomoci v zemi s podobným osudem jako je Česká republika a chtějí společně s námi usilovat o přežití odkazu Václava Havla.

 

Co můžete udělat

– Stát se Himálajským patronem – pravidelným příspěvkem zajistit rozvoj tamní školy
– Odjet pomoci do Himálají jako dobrovolník nebo se stát odborným asistentem školního rozvoje
– Účastnit se dobročinného kurzu buddhismu nebo benefiční himálajské výzvy v Malém Tibetu a podpořit
 tím školu v Mulbekhu
– Nakoupit v obchodě Brontosaurů v Himálajích
– Pomáhat organizaci Brontosauři v Himálajích v ČR

 

Když se někde koná smysluplná dobročinnost, chceme být u toho. Dobré věci by se měly podporovat. Naše firma přispěla, ale můžete i vy všichni. Stačí se podívat na stránky projektu.

 

www.BrontosaurivHimalajich.cz

zpet_60x40