Náš český dodavatel pěstovaných bylin

zpet_60x40

Button_195x112_pnaturNáš český dodavatel pěstovaných bylin je firma Planta Naturalis.

Jedná se o českou firmu, která se již desetiletí zabývá polním pěstováním léčivých bylin a pěstováním lučního kvítí na semeno. Majitel ing. Bradna založil firmu v roce 1993 a od té doby hospodaří na rozsáhlých pozemcích poblíž Turnova s celou rodinou.

Naše firma od pana Bradny vykupuje většinu bylin z jeho sortimentu, je například naším výhradním dodavatelem dvouzubce – byliny, kterou s oblibou využíval ve svých recepturách léčitel Pavel Váňa. V dnešní době není mnoho pěstitelů léčivých bylin a je li vám tato činnost obživou, pak se bez specifických strojů a lásky k této práci neobejdete. Bylinky nestačí jen sklidit, je zapotřebí jim zajistit také posklizňovou úpravu – zbavit rostlinný materiál nečistot, správně usušit, nařezat a uskladnit. U pana Bradny si také mohou zákazníci do svých zahrádek zakoupit sazeničky skalniček či léčivek a semínka pro založení rozkvetlé louky.

Vždy koncem jara pořádají v Markvarticích Českou květnici (prodejní výstavu s prohlídkou rozkvetlých voňavých pěstebních ploch), která rozhodně stojí za návštěvu, stejně jako jejich krásná nová roubenka.

 

 

zpet_60x40

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>