Kuchyňská kouzla s čajem rooibos

zpet_60x40

Button_195x112_louka1

Rooibos se dá nejen pít, lze ho také použít k ochucení jiných nápojů a pokrmů. Hodí se do polévek, omáček i dezertů. Vyzkoušejte následující kuchyňské tipy a budete mile překvapeni…

 

 

Použijte při přípravě chlebového těsta místo předepsaného množství vody čaj z rooibosu. Chléb tím získá krásnou barvu a také zvláštní chuť. Totéž můžete udělat při přípravě těsta pro sladké pečivo.

Protože čaj rooibos zjemňuje chuť masa, lze ho použít jako ideální základ polévek, omáček či marinád.

Sušené ovoce zkuste nechat přes noc změknout ve studeném čaji z rooibosu a příští den je v něm povařte (můžete přidat rovněž skořici nebo hřebíček) – připravíte tak chutný kompot, do kterého ani nemusíte přidávat cukr, protože čaj z červeného keře je od přírody sladký.

Zdroj: Marion Zerbstová (Rooibos lahodný a léčivý čaj)

 

Tip: CITRUSOVÝ ROOIBOS

Připravíme půl litru čaje rooibos, do teplého nápoje vmícháme půl lžičky skořice a 2 lžíce medu. Poté přidáme šťávu vymačkanou z jednoho pomeranče a citronu. Vše dobře promícháme a podáváme horké v podobě chutného nápoje pro zahřátí či po vychlazení s ledem jako osvěžující drink.

zpet_60x40

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>